Toksoplazmoza – badania obowiązkowe dla kobiet w ciąży

lekarze specjaliści > Toksoplazmoza > Toksoplazmoza – badania obowiązkowe dla kobiet w ciąży

Specjaliści Radzą

Toksoplazmoza – badania obowiązkowe dla kobiet w ciąży

Toksoplazmoza u ciężarnej jest bardzo niebezpieczna dla rozwijającego się jej łonie dziecka. Nie leczona toksoplazmoza powoduje szereg wad rozwojowych u nienarodzonego jeszcze dziecka. Zatem każda kobieta w ciąży jest zobowiązana do wykonania badania w kierunku rozpoznania toksoplazmozy. Zazwyczaj badanie na obecność toksoplazmozy wykonuje się na samym początku ciąży przy pierwszej wizycie ciężarnej u ginekologa. Badanie sprawdzające czy kobieta choruje na toksoplazmozę polega na pobraniu krwi i poszukiwaniu przeciwciał IgM i IgG. Jeżeli badanie wykryje toksoplazmozę należy określić czy kobieta zaraziła się przed zajściem w ciążę czy już w trakcie jej trwania. Wówczas wykonuje się badanie określające wiek przeciwciał. Następnie lekarz przepisuje lek przeciw toksoplazmozie, który kobieta musi brać codziennie przez całą ciążę. W przypadku gdy badanie nie wykryje przeciwciał, udziela się pacjentce zaleceń higieniczno-dietetycznych, które pozwolą na zapobieżenie chorobie oraz powtarza się badania co trzy miesiące.

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl